Перша леді України Олена Зеленська зазначає, що сфера освіти потребує суттєвих змін, щоб забезпечити психічне здоров’я та психосоціальну підтримку. Це вимагає національних змін у всіх секторах.
Своєю чергою Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, зобов’язався очолити ініціативу зі створення психологічно безпечного середовища та забезпечити її успішну реалізацію. Адже лише разом можна створити суспільство, в якому жодна дитина не залишиться поза увагою, де психічне здоров’я є пріоритетом, а наші навчальні заклади стануть безпечним місцем для розвитку, навчання та зцілення.
В кожному освітньому закладі має бути посада практичного психолога, одним із головних завдань якого є повсякденна психологічна допомога здобувачам освіти та їхня емоційна підтримка.
У травні 2023 року в Вінницькому обласному молодіжному центрі “Квадрат” відбулося дев’яте засідання об’єднаної спільноти “ВАЛЯС”, в якому взяли участь працівники психологічної служби закладів освіти Вороновицької, Агрономічної, Луки-Мелешківської, Якушинецької та Стрижавської територіальних громад.
Під час коворкінгу на тему: «Стресостійкість та життєстійкість: креативні моделі формування та практики їх розвитку в учасників освітнього процесу» практичні психологи та соціальні педагоги вищевказаних ТГ обговорили нагальні питання, пов’язані з психолого-педагогічними методами та інструментами роботи з психологічною травмою у дітей, спричиненою воєнним станом.
Загальними зусиллями психологи та соціальні педагоги працюють над створенням сприятливого середовища для розвитку життєстійкості учасників освітнього процесу.
Учасники методичного об’єднання “ВАЛЯС” підкреслили, що такі зустрічі є цінним ресурсом для подальшого розвитку та вдосконалення їх роботи, адже фахівці Навчально-методичного центру – Вікторія Вікторівна Козачишина та Людмила Леонтіївна Адамчук, постійно надають компетентні професійні методичні рекомендації у напрямку опанування сучасних технологій психологічної допомоги.