Підготовка фасилітаторів програми “Цілющий ліс”у Вінницькій області

23–25 жовтня та 28–31 жовтня 2024 року чотири групи практичних психологів та педагогів закладів дошкільної та початкової освіти територіальних громад Вінницької області (98 осіб) пройшли І частину навчання у формі тренінгів із впровадження методики «Цілющий ліс: зрощуємо життєстійкість та почуття безпеки» в рамках проєкту «Зміцнення життєстійкості та покращення психічного здоров’я дітей в Україні шляхом впровадження тренінгової програми для освітян».

Навчання провели тренери проєкту: Людмила Адамчук, Вікторія Козачишина — методисти Навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області; Тетяна Березюк — практичний психолог КЗ «Вінницька гімназія № 24» Вінницької міської ради; Анна Слива — практичний психолог КЗ «Дошкільний навчальний заклад № 7» Вінницької міської ради.

Навчання відбувається відповідно до Меморандуму про співпрацю між Навчально-методичним центром психологічної служби системи освіти Вінницької області та Всеукраїнською благодійною організацією «Український фонд благополуччя дітей» з метою розвитку професійної компетентності педагогічних працівників закладів освіти щодо збереження та відновлення ментального здоров’я, розвитку стресостійкості здобувачів освіти віком 4–6 (7) років.

У заході взяли участь представники ВБО УФБД Юлія Малієнко,
Юлія Грохольська та експерти програми Леонід Ніколаєв і Жанна Савич.

Мета програми: підготувати фахівців у сфері дошкільної та початкової освіти до практичної роботи з посилення стресостійкості в дітей 4–7 років за допомогою методики «Цілющий ліс: зрощуємо життєстійкість та почуття безпеки», що базується на творчій взаємодії з природним середовищем та експресивними видами мистецтва.

Завдання програми:

  • Ознайомити учасників із особливостями переживання та подолання травматичного досвіду дітьми.
  • Сформувати розуміння феномену резильєнтності та чинників, що сприяють її розвитку в дитячому віці.
  • Навчити використовувати ресурси природного середовища, гри та мистецтва для зцілення травмованих дітей.
  • Розкрити психологічну концепцію методики «Цілющий ліс» в аспекті розвитку резильєнтності та формування життєстійкості в дітей.
  • Детально опрацювати структуру і зміст цілющих сесій.
  • Відпрацювати навички проведення цілющих сесій з 1 по 12 для дітей 4–7 років.
  • Усвідомити роль, завдання та необхідні навички фасилітатора програми «Цілющий ліс: зрощуємо життєстійкість та почуття безпеки».

Перша частина підготовки фасилітаторів дитячих груп «Цілющий ліс» успішно завершена. ІІ частина навчання у формі тренінгів відбудеться в листопаді 2024 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *