09 квітня фахівці психологічної служби освітніх закладів Вінницького
району долучилися до тренінгу, присвяченого важливій та тривожній темі — «Самоушкодження серед підлітків і молоді: Як діяти працівникам навчальних закладів».
Захід було організовано Навчально-методичним центром психологічної служби системи освіти Вінницької області. Основна мета тренінгу — поглиблення знань освітян про явище самопошкоджень серед молоді та формування практичних навичок підтримки в кризових ситуаціях.
Тренінг проходив у межах українсько-норвезької ініціативи «Health
Cooperation with Ukraine», що реалізується в рамках проєкту «Сприяння посиленню життєстійкості громад в Україні: превенція суїциду». Ініціатором цієї програми виступає Університетська клініка Акерсхус (Норвегія) у співпраці з Центром психічного здоров’я НаУКМА та ГО «Слова допомагають» (м. Київ).
Тренерка — Анастасія Нагібіна, практичний психолог Навчально-
методичного центру, — представила учасникам як теоретичне підґрунтя проблеми, так і конкретні алгоритми дій у випадках прояву
самопошкоджувальної поведінки.
Особливий акцент під час заходу був зроблений на практичних підходах до підтримки підлітків, які демонструють ознаки психологічної кризи.
Участь у тренінгу взяли 22 фахівців — практичні психологи та
соціальні педагоги. Отримані знання стануть дієвим інструментом для своєчасного виявлення тривожних сигналів з боку учнів та надання їм кваліфікованої допомоги в межах безпечного та підтримуючого освітнього середовища.
Такі заходи є вагомим внеском у покращення психоемоційного стану молоді, адже саме підготовлені фахівці здатні вчасно виявити проблему та надати необхідну підтримку.
