18-19 червня 2026 року методист Навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області Людмила Адамчук, практичний психолог Агрономічненського ліцею Лариса Бісікало, соціальний педагог ліцею №2 селища Крижопіль Валентина Магуран взяли участь у Фестивалі «Вчителі майбутнього», який відбувся у м. Львові.
Це були два дні освітніх рефлексій, обміну досвідом та натхненням, де зібралися освітяни з усієї країни, на яких чекали понад 200 подій із провідними українськими та міжнародними експертами, практичні майстерки і дискусії про майбутнє освіти.
Тема фестивалю – «Мистецтво творити майбутнє». Сучасне вчительство – це мистецтво надможливостей: розпочати навчальний процес після ночі обстрілу, підтримати дитину в її найважчому мовчанні, бути сильними для дітей у своєму класі, коли самі в цей час хвилюємося за власних. Це мистецтво надихати учнів бути самостійними, мислити незалежно й обирати не той шлях, який легше, а той, який краще.
«Помітити й показати учням прекрасне навіть у житті під час війни» – розповідала Зоя Литвин, засновниця фестивалю, Новопечерської школи, премії Global Teacher Prize Ukraine та очільниця ГС «Освіторія».
Два дні поспіль на фесті гриміли ідеї з усього світу: Річард Гервер говорив про лідерство назустріч незвіданому, Гінтарас Степонавічус – про автономію школи, Арі Покка – про те, як керувати змінами. Поруч українські експерти ділилися практикою на десятках майстерок: як приручити штучний інтелект на уроках, як говорити з дітьми про війну, як долати освітні втрати й робити навчання живим: від дошкілля до старшої профільної школи.
За два дні у Львові – десятки локацій, сотні майстерок, тисячі розмов та обіймів для понад двох тисяч вчителів. Та головне – відчуття, що ми всі робимо одну велику справу!



