25 жовтня 2019 року на базі Барського ДНЗ №8 «Казка» відбулося чергове засідання Міжрайонного методичного центру для працівників психологічної служби системи освіти Вінницької області. Така форма роботи започаткована Навчально-методичним центром психологічної служби системи освіти Вінницької області у 2008 р. та є ефективною інформаційно-методичною платформою для представлення та обміну досвідом між практиками.
Участь у засіданні ММЦ «За співдружність» взяли Наталя Нечипорук, заступник директора Центру, Вікторія Козачишина, методист Центру і тьютор працівників психологічної служби Барської ОТГ.
Учасниками заходу були методисти психологічних служб, практичні психологи та соціальні педагоги з Барського, Жмеринського, Вінницького, Шаргородського районів та м. Жмеринка.
Захід був проведений у формі психологічного міні-Ed Camp.
« Не конференцію» розпочала Віталія Абрамович, головний спеціаліст соціально-гуманітарного відділу Барської ОТГ, яка ознайомила з результатами роботи психологічної служби Барської міської ОТГ відповідно до теми заходу: «Народжений бути успішним, тому що особистість».
Наталія Нечипорук, заступник директора Центру, звернула увагу на важливості роботи фахівців психологічної служби з педагогічними колективами з підвищення рівня їх психологічної компетентності та з профілактики професійного вигорання.
Вікторія Козачишина, методист Центру, роз’яснила загальні правила проведення заходів у форматі Ed-camps, зокрема діють 2 основні принципи: «без обов’язкових спікерів і обов’язкових доповідей», мотивування учасників до розгляду тих теми, які задовольняють їхні пізнавальні інтереси. Зазвичай проходять такі заходи у форматі вільної дискусії, яка підпорядковується неофіційному правилу «про дві ноги» та з обов’язковим «ефектом довгого хвоста».
Структурний зміст заходу мав дві лінійки. На І-й лінійці учасники мали змогу побувати у локаціях: емоційного балансу, мотиваційного тайм-менеджменту, інформаційній та мистецькій локації. Під час практичної роботи, коли фахівці обмінювались досвідом щодо пошуку внутрішніх та зовнішніх ресурсів для формування успішної особистості та попередження негативних факторів, в тому числі емоційного вигорання на роботі. Учасники мали змогу попрактикуватись у вправах «Рефреймінгу», «Моє професійне дерево», «Глечик емоцій», «СТОП кадр», «Емоційна складова слів», «Присвоєння звання Унікальний працівник психологічної служби», споглядали сатиричну арт-мініатюру «Впізнай себе». Виконали вправи для зняття напруження з верхньої частини тіла по технології Джекобсона.
Спікерами на локаціях були практичні психологи закладів освіти Барської ОТГ Собчишина Л.С. (ДНЗ №1 «Берізка»), Кадельчук Я.А (ДНЗ №2 «Сонечко»), Небучина Л.В. (ДНЗ №8 «Дружба»), Дишкант Я.В. ( ЗОШ І-ІІІ ст. №1), Ставська О.М. (ЗОШ І-ІІІ ст. №4), кожен з них продемонстрував гарні професійні знання та комунікативні здібності.
Музичною окрасою заходу був виступ дітей дошкільної групи, які продемонстрували свої рухові та слухові здібності у неперевершеному танку.
По завершенню роботи у локаціях Вікторія Козачишина провела ІІ-у лінійку присвячену обміну професійною інформацією, обмінялися приємними враженнями від заходу самі учасниками.
Особливістю заходу було й те, що кожен учасник мав змогу відвідати різні локації, що однозначно сприяє органічному професійному розвитку через активну участь кожного в цьому освітньому процесі.
Методичний супровід в підготовці заходу надала Вікторія Козачишина, методист Центру.